Karpaz Turu; Kuzey Kıbrıs’ın en doğusundaki Karpaz Yarımadası, turistler için doğal güzellikleri ve tarihi yerleri ile ünlü bir turistik bölgedir. Tur sırasında gezilebilecek bazı yerler şunlardır:

  1. Apostolos Andreas Manastırı: Karpaz Yarımadası’nın en kuzey noktasında yer alan manastır, ziyaretçilerin sıkça uğradığı yerlerden biridir ayrıca 15. yüzyılda inşa edilen manastır, Kıbrıs’taki en önemli Hristiyan hac yerlerinden biridir.
  2. Golden Beach: Karpaz Yarımadası’nın en güzel plajlarından biridir. Altın sarısı kumu ve turkuaz rengi suları ile ünlüdür. Ayrıca Caretta Caretta kaplumbağaları burada yumurtlama alanı olarak kullanırlar.
  3. Dipkarpaz: Karpaz Yarımadası’nın en büyük kasabalarından biridir ve tarihi Karpaz Yarımadası Milli Parkı’nın merkezidir ayrıca Yarımada turu sırasında burada mola verip geleneksel Kıbrıs yemekleri tadabilirsiniz.
  4. Kantara Kalesi: Karpaz Yarımadası’nın güneydoğusunda yer alan tarihi kale, 10. yüzyılda inşa edilmiştir ayrıca Kale, zirvesine çıktığınızda yarımada manzarasının muhteşem bir görünümünü sunar.
  5. Zafer Burnu: Karpaz Yarımadası’nın güney ucunda yer alan Zafer Burnu, sahil şeridi boyunca uzanan güzel plajları ve doğal güzellikleri ile ünlüdür. Ayrıca burada tarihi Ayios Filon Kilisesi ve Roma döneminden kalma antik kent kalıntıları da bulunmaktadır.

Karpaz Turu Ücretleri Nedir?

Kuzey Kıbrıs’ın doğal güzellikleriyle ünlü en gözde turistik yerlerinden biridir. Tarihi ve doğal güzelliklerin yanı sıra yerel kültürü de keşfetmek isteyen ziyaretçiler için mükemmel bir seçenektir.

Firmamız, Karpaz Turu hizmetleri sunmaktadır ayrıca Turumuzda, Karpaz Yarımadası’nda bulunan en önemli turistik yerleri keşfedeceksiniz. Bu yerler arasında Karpaz Milli Parkı, Altınkum Plajı, Apostolos Andreas Manastırı, Dipkarpaz köyü ve Akdeniz’in en güzel kumsallarından biri olan Golden Beach yer almaktadır.

Karpaz Turu fiyatları, tur süresine, araç tipine ve tur programına bağlı olarak değişebilmektedir. Ancak, müşterilerimize en uygun fiyatları sunabilmek için elimizden geleni yapmaktayız. Tur ücretleri için firmamızla iletişime geçmenizi öneririz.

Bizi tercih ederek, size özel tur programları, konforlu ulaşım araçları ve deneyimli rehberler sunuyoruz. Karpaz Turu için bizi tercih ederseniz,

size doğanın güzelliklerini,

tarihi mekanları ve yerel kültürü keşfetme fırsatı sunuyoruz.

Karpaz Turuna Nasıl Katılabiliriz?

tur için firmamızın sunduğu tur paketlerinden birini seçebilirsiniz. Web sitemizde yer alan tur seçenekleri arasından tercih yapabilirsiniz. Ayrıca istediğiniz özel tur programları için de bizimle iletişime geçebilirsiniz. Rezervasyon işlemleri için de sitemizdeki formu doldurarak veya telefonla bizimle iletişime geçebilirsiniz. Tur günü belirlediğiniz noktadan sizleri aracımızla alarak,

tur boyunca rehberimiz eşliğinde Karpaz’ın doğal ve tarihi güzelliklerini keşfedebilirsiniz.